Yardıma mı ihtiyacınız var?

08503048041
Web tabanlı uygulamalar
Web tabanlı yazılım kullandığınızda ofisiniz her yer olabilir. İş yerinizde, evinizde, bir otelde, müşterinin ofisinde, hatta akıllı cep telefonunuz veya tablet bilgisayarınız üzerinden bile çalışabilirsiniz.

Herhangi bir web tarayıcısı ile internet üzerinden kullandığınız yazılımlara web tabanlı uygulamalar diyoruz. Web tabanlı bir uygulama kullanırken, herhangi bir CD ile kurulum yapmanıza, herhangi bir yazılım indirmenize veya sürüm yükseltmeleriyle uğraşmanıza gerek kalmaz. Eğer internet bankacılığı kullanıyor veya Gmail, Hotmail gibi web tabanlı eposta sistemleri kullanıyorsanız, web tabanlı yazılımları zaten kullanıyorsunuz demektir.

Teknik konularla uğraşmayın

Web tabanlı yazılım kullandığınızda teknik konularla ilgili endişelenmenize gerek kalmaz, sadece işinize odaklanırsınız. Örneğin Facebook ciddi bir siber saldırıya uğradığında hiç kimse bunu hissetmez. Çünkü bu uygulamaları barındıran arka tarafta bulut bilişim de denen kavramın arkasında dev bir ordu var. Onlar sizin yerinize bütün güvenlik önlemlerini, her an kullanıma hazır olabilmeyi, yedekleme işlemlerini ve "sistem uzmanları" gibi konuları hallediyor. Özetle siz işinize odaklanır, gerisini de bizlere bırakırsınız.

Verileriniz güvende olsun

Yedekleriniz için birden fazla yerde tutularak ek bir güvenlik sağlanır. Başka bir deyişle, yedeklerin de yedekleri alınır. Kolay kolay veri kaybı olmaz. Teknolojinin son olanakları ile donanmış veri merkezlerinde bulunan hızlı sunucular, biyometrik kilitler altında 7/24 gözlem altında tutulmaktadır.

Daha güvenli çalışın

Geleneksel yazılımlarda çalışanlarınız verileri dizüstü bilgisayarlarına, USB bellek ya da taşınabilir disklere kaydederler. Bu durum ne yazık ki göründüğü kadar güvenli değildir.

Dizüstü bilgisayarlar çalınır, bilgisayarların yedekleri alınmaz veya nadiren düzgün yedekleri alınır. Ve her bilgisayarın işletim sistemiyle ilgili en son yama ve güncellemelere sahip olduğu ender görülen bir durumdur. Web tabanlı yazılımları kullandığınızda verileriniz güvenli bir şekilde ve devamlı güncel tutulan, aynı zamanda anlık yedeklemesi yapılan, teknolojinin en son olanaklarıyla donanmış son derece güvenli veri merkezlerindeki kurumsal sunucularda saklanır.

Evden, işten hatta cepten çalışın

Web tabanlı yazılım kullandığınızda ofisiniz her yer olabilir. İş yerinizde, evinizde, bir otelde, müşterinin ofisinde, hatta akıllı cep telefonunuz veya tablet bilgisayarınız üzerinden bile çalışabilirsiniz. Verilerinize istediğiniz her yerden erişebilirsiniz. İşinizde verimliliği oldukça arttırabilirsiniz.

Kurulum yapmaktan kurtulun

Web tabanlı yazılımları kullanmak için bir şey indirmek veya kurmak zorunda değilsiniz. Zaten elinizin altında var olan sevdiğiniz web tarayıcınız (Explorer, Chrome, Safari veya Firefox) ile kolayca giriş yapabilirsiniz. Tıpkı internet bankanıza veya web tabanlı eposta sisteminize giriş yapar gibi.

Belirlediğiniz kişiler veriye erişebilsin

Çalıştığınız herkes aynı merkezi hesaba giriş yaptığı için, her şeyin bir arada tutulduğu tek bir veri tabanı ile çalışırsınız. Verilerinize kimin sahip olduğunu merak etmeyin, verilerinize sadece yetki verdiğiniz kişiler erişebilir.

Her zaman en güncelini kullanın

Güncellemelerini kendinizin indirip kurması gereken bildiğimiz yazılımların aksine veri merkezlerindeki yazılımlar otomatik olarak güncellenir. Bu sayede her zaman en güncelini ve en iyisini kullanmış olursunuz.