Yardıma mı ihtiyacınız var?

08503048041
Sitenizin yavaşlamasına neden olan en önemli sorunlar
Sitenizin yavaşlamasına neden olan en önemli sorunlar
  • 24 Nisan 2022 Pazar

Sitenizin yavaşlamasına neden olan en önemli sorunlar

Web sitesi hızı, web sitesi performansı ve web sitesinin büyümesi söz konusu olduğunda hayati bir rol oynar. SEO ve dönüşüm oranı dahil olmak üzere çeşitli verileri etkiler.

Google'ın web sitesi yükleme süresinin arama sonuçları üzerinde bir etkisi olduğunu açıkça belirttiği günümüz dünyasında, web tasarımcılardan dijital pazarlamacılara kadar herkes bu verilere odaklanıyor.

Yavaş bir web sitesine sahip olmak bugünlerde birçok insan için bir kabus. Büyük bir yükleme süresi, temel olarak ziyaretçilerinizin bir çoğunu kaybettiğiniz anlamına gelir.

Yavaş ve kalitesi hosting

Web sitelerinin adeta bel kemiği olan hosting, site hızlandırma konusunda son derece önemli unsurlardan biridir.

Kalitesiz, ucuz ve sürekli hizmet değerlerinde sorun yaşanan web hosting firmaları ile çalışmak sadece site hızınızı değil, diğer tüm performans değerlerinizi de olumsuz etkiler.

Önbellek sorunu

Bir siteyi açtığınızda bütün web sitesi verisi cache olarak toplanır, bir HTML dosyasına dönüştürülür ve tarayıcınızda açılır.

Aynı siteyi bir dahaki açışınızda önbelleğin bir kopyası yüklenecektir. Bu, sunucunun daha hızlı yüklenmesine ve aşırı yük binmemesine yardımcı olur.

Büyük medya dosyaları

İnternet çevirmeli bağlantının eski günlerini hatırlıyor musunuz? Büyük bir resmin yüklenmesi, her seferinde biraz olmak üzere bir dakika kadar sürer!

Geniş banttan sonra koşullar değişti, ancak temel kural her zaman geçerli. Web sitenizde çok sayıda büyük resim varsa, her dosyanın yüklenmesi için ziyaretçilerinize fazladan veri trafiği harcatmak zorundasınız.

WordPress'te Çok sayıda Eklenti

WordPress, tüm web sitelerinin %27'sinden fazlasına güç sağlar. WordPress'te, web sitesinin işlevselliğini arttırmak için çeşitli eklentiler kurabilirsiniz.

Ancak, bu kolaylıklarla birlikte bazı sorunlar da beraberinde gelir. Çok fazla eklenti ya da birkaç tane ağır eklenti web sitenizin performansını olumsuz etkileyecek ve arama motorlarındaki sıralamanızı olumsuz etkileyecektir.

PHP sürümünü güncelleyin

PHP'nin eski bir sürümünü kullanıyorsanız, sadece PHP'nin daha yeni bir sürümünü seçerek oldukça iyi hız iyileştirmeleri göreceksiniz. Çoğu web barındırma sağlayıcısı, web barındırma kontrol paneliniz aracılığıyla seçebileceğiniz birden fazla PHP sürümü sunar.