Divpi
Canlı destek
Divpi

Merhaba 👋
Canlı destek şuan kapalı
Mesaj bırakabilirsiniz.

SEO Uygulamaları

Google aramalarında ilk sıralarda çıkmak için sürekli yüksek miktarlarda reklam ücreti ödemek istemiyorsanız, web sitenize SEO çalışması yaptırmak zorundasınız.

SEO için doğru yerdesiniz!

Arama motorları botlarının internette gezinmeye başlamasıyla serüven başlar. Bu botlar webmasterların yolladığı site haritaları, sitelerde karşılaştıkları linkler ve dizinlerinde yer alan siteleri takip ederek interneti tarar. Karşılaştıkları sayfalar eğer kalite yönergelerine uygunsa bunları dizinlerine ekleyerek arama sonuçlarında yer vermeye başlarlar. Botlar her gün milyarlarca internet sayfasını tarayarak güncel bilgileri, yeni gelen sayfaları, sayfalarda yapılan değişiklikleri kontrol eder ve uygun buldukları içerikleri dizinlerine ekler.

Arama sonuçları ise dizine eklenen sayfalar üzerinden sıralanır. Yani arama sonuçlarında yer almak istiyorsanız öncelikle dizinlere girmeniz gerekiyor. Eğer yüksek miktarlarda reklam ücreti ödemek istemiyorsanız yapmanız gereken tek şey Google üzerinden ziyaretçi çekmek için SEO çalışması yapmak olmalıdır. İşte burada devreye biz giriyoruz. Sizin hem zamandan hem de nakitten tasarruf etmenizi istiyoruz. İnternet sitenize yapacağımız SEO çalışmasıyla web sitenizin tüm aramalarda her zaman 1. sırada çıkmasını hedefliyoruz.

SEO Nedir?

SEO kelimesi sıradan internet kullanıcıları için hiçbir anlam ifade etmez ancak bir web geliştirici için her şey demektir. Search Engine Optimization, Türkçe ismiyle arama motoru optimizasyonudur. Arama motorlarına ait botların sitenizi gezerken verilerinizi daha iyi toplamasına olanak tanıyan, sitenizi daha iyi algılaması ve sıralamalarınızı yükseltmek için yaptığınız çalışmalara verilen isimdir.